Już w sobotę i niedzielę odbędzie się 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego!

Najlepsi polscy wieloboiści Adrianna Sułek i Paweł Wiesiołek kontra czołowi zawodnicy zagraniczni – już w sobotę i niedzielę w Bydgoszczy odbędzie się 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego. To impreza poświęcona pamięci wybitnego szkoleniowca, który wychował wielu znakomitych polskich lekkoatletów.

Impreza odbędzie się w międzynarodowej obsadzie. Do Bydgoszczy przyjadą m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Czech Ondrej Kopecky, czołowi zawodnicy ubiegłorocznych mistrzostw Europy seniorów w Monachium Brytyjka Jade O’Dowda i Szwed Marcus Nilsson, czy czwarty zawodnik igrzysk w Rio Niemiec Kai Kazmirek. Na starcie stanie oczywiście także krajowa czołówka, m.in. Adrianna Sułek, Julia Słocka, Paweł Wiesiołek i Rafał Horbowicz.

Wiesław Czapiewski był w przeszłości dziesięcioboistą, a później znakomitym trenerem prowadzącym m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, Pawła Wojciechowskiego czy Adriannę Sułek. – Miał olbrzymi wpływ na moje życie i moją przygodę ze sportem. Bardzo się cieszę, że możemy upamiętniać go w najlepszy możliwy sposób, czyli poprzez organizację wielobojowego mityngu – mówi Adrianna Sułek. Czapiewski w 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor memoriału podkreśla, że ma nadzieję, iż impreza z roku na rok będzie rosła, a w wielobojowym świecie stanie się popularnym mityngiem. – Jest bardzo mało stricte wielobojowych imprez, a my mamy ambicję, by najlepsza, lub chociaż jedna z najlepszych, odbywała się w Bydgoszczy. Przed rokiem powiedziałem, że zrobimy wszystko, by memoriał był imprezą cykliczną i teraz w Bydgoszczy spotkamy się po raz drugi. Bardzo się cieszę, że w ten sposób możemy upamiętnić wyjątkowego człowieka dla polskiej lekkiej atletyki – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor memoriału i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oczywiście liczę na to, że poziom rywalizacji będzie wysoki, a kibice licznie przyjdą na trybuny. Wiadomo, że organizacja mityngu wielobojowego nie jest łatwa, ale moim celem jest sprawienie, by z czasem Memoriał Wiesława Czapiewskiego był jednym z najchętniej wybieranych mityngów przez światowych wieloboistów – dodaje Wolsztyński. Organizację Memoriału Wiesława Czapiewskiego wspierają miasto Bydgoszcz i samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmy Interrisk i Polanik. Wstęp dla kibiców będzie wolny.

W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem. – Serdecznie zapraszam kibiców na stadion, bo szykuje się bardzo fajna rywalizacja i na pewno będą wielkie emocje. Ja już dzisiaj obiecuję, że dam z siebie wszystko, by pokazać to wszystko, czego nauczył mnie trener Czapiewski – zaprasza Sułek.

Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę, 22 lipca, o godz. 10.30. Z kolei w niedzielę zawodnicy będą rywalizować od godz. 10.

Translate »