Druga edycja Memoriału Wiesława Czapiewskiego już 22 i 23 lipca!

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli przypomnieć postać trenera Czapiewskiego, bo był to niezwykły szkoleniowiec. Dla mnie to wyjątkowa postać – mówi najlepsza polska wieloboistka Adrianna Sułek. 22 i 23 lipca w Bydgoszczy odbędzie się, znów w międzynarodowej obsadzie, 2. Memoriał Wiesława Czapiewskiego. Przed rokiem najlepsi byli Adrianna Sułek i Czech Ondrej Kopecky.

Wiesław Czapiewski był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboista. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Przed rokiem powiedziałem, że zrobimy wszystko, by memoriał był imprezą cykliczną i teraz w Bydgoszczy spotkamy się po raz drugi. Bardzo się cieszę, że w ten sposób możemy upamiętnić wyjątkowego człowieka dla polskiej lekkiej atletyki – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor memoriału i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Swój udział w mityngu zapowiedzieli już najlepsi polscy wieloboiści – Adrianna Sułek, Paulina Ligarska, Julia Słocka, Paweł Wiesiołek i Rafał Horbowicz – ale na starcie staną także mocni rywale zagraniczni, jak choćby była młodzieżowa mistrzyni Europy Geraldine Ruckstuhl ze Szwajcarii, czy czołowa zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw Europy seniorów w Monachium Brytyjka Jade O’Dowda. Będzie też m.in. Belg Thomas van der Plaetsen, ósmy zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i mistrz Europy z Amsterdamu, a także Niemiec Kai Kazmirek. W Bydgoszczy wystartuje także obrońca tytułu sprzed roku Ondrej Kopecky.

Oczywiście liczę na to, że poziom rywalizacji będzie wysoki, a kibice licznie przyjdą na trybuny. Wiadomo, że organizacja mityngu wielobojowego nie jest łatwa, ale moim celem jest sprawienie, by z czasem Memoriał Wiesława Czapiewskiego był jednym z najchętniej wybieranych mityngów przez światowych wieloboistów – dodaje Wolsztyński. Organizację Memoriału Wiesława Czapiewskiego wspierają miasto Bydgoszcz i samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmy Interrisk i Polanik. Wstęp dla kibiców będzie wolny.

W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem. – Serdecznie zapraszam kibiców na stadion, bo szykuje się bardzo fajna rywalizacja i na pewno będą wielkie emocje. Ja już dzisiaj obiecuję, że dam z siebie wszystko, by pokazać to wszystko, czego nauczył mnie trener Czapiewski – zaprasza Sułek.

Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę, 22 lipca, o godz. 10.30. Z kolei w niedzielę zawodnicy będą rywalizować od godz. 10.

Translate »