Niecały miesiąc dzieli nas od historycznego 1. Memoriału Wiesława Czapiewskiego

To będzie niezwykła chwila w historii polskiej lekkiej atletyki. Czołowi wieloboiści świata, w tym reprezentantka Polski Adrianna Sułek, która zadziwiła kibiców podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie, 14 i 15 maja w Bydgoszczy wystartują w 1. Memoriale Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy.

Adrianna Sułek, wychowanka zasłużonego trenera, ma być jedną z największych gwiazd bydgoskiego memoriału. – Jestem przekonana, że wszyscy, którzy wybiorą się na stadion, nie będą żałować. To będą dwa dni pełne wielkich sportowych emocji, a kibicom zaprezentują się zawodnicy, którzy muszą godzić wiele bardzo trudnych konkurencji – mówi zawodniczka.

Organizatorzy wciąż pracują nad ściągnięciem największych gwiazd. Na dziś wiadomo, że w Bydgoszczy pokażą się czołowi polscy wieloboiści, m.in. halowi mistrzowie Polski z Torunia Adrianna Sułek i Rafał Horbowicz. Wśród zawodników kibice zobaczą również brązowego medalistę ubiegłorocznych toruńskich halowych mistrzostw Europy Pawła Wiesiołka, czy czołową polską siedmioboistkę Paulinę Ligarską.

Cały czas bardzo intensywnie pracujemy, by ściągnąć do Bydgoszczy możliwie najlepszych zawodników. Bardzo zależy nam ma tym, by poziom rywalizacji był bardzo wysoki, żeby kibice w dobrej atmosferze mogli emocjonować się dobrymi zawodami – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor 1. Memoriału Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy. Organizację Memoriału Wiesława Czapiewskiego wspiera miasto Bydgoszcz oraz samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wstęp dla kibiców będzie wolny, a organizatorzy szykują dla nich dużo atrakcji. Przy stadionie staną food trucki, powstanie miasteczko lekkoatletyczne oraz dmuchańce dla dzieci. – Chcemy, by to był piknik rodzinny, na którym będą bawić się różne pokolenia miłośników Królowej Sportu. Z tego powodu dbamy nie tylko o atrakcje sportowe, ale również o te towarzyszące widowisku sportowemu – dodaje Wolsztyński.

Warto pamiętać, że w ostatnim czasie polscy wieloboiści odnoszą świetne rezultaty. – Na pewno warto pokazywać kibicom siedmioboistki i dziesięcioboistów, bo wykonują oni niesamowitą pracę, a przy tym prezentują ogromną wszechstronność, radząc sobie z różnorodnymi konkurencjami. Paweł Wiesiołek niewiele ponad rok temu u nas w Toruniu świętował brązowy medal halowych mistrzostw Europy, a Ada Sułek jest halową wicemistrzynią świata w pięcioboju – wymienia dyrektor 1. Memoriału Wiesława Czapiewskiego w Bydgoszczy.

W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem.

Wiesław Czapiewski był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboistą. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Memoriał Wiesława Czapiewskiego będzie wstępem do kolejnych emocji na stadionie w Bydgoszczy. 3 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się bowiem czwarta edycja Memoriału Ireny Szewińskiej, jednego z najmocniej obsadzonych mityngów w Polsce. – Prace związane z organizacją Memoriału Ireny Szewińskiej oczywiście już trwają. Niedługo będziemy mogli poinformować o gwiazdach, które zaprezentują się kibicom w trakcie Memoriału Ireny Szewińskiej – wyjaśnia Wolsztyński. Memoriał, dzięki świetnej organizacji, został przed ubiegłym sezonem nagrodzony awansem do tzw. strefy Gold w ramach cyklu Continental Tour.

Translate »